Kabergolina SP: zalety, zastosowanie

  • Publicación de la entrada:22 marzo 2021

Kabergolina z JV Labs nie jest sterydem anabolicznym, jak wielu uważa, ale jest agonistą dopaminy, który jest stosowany w celu obniżenia poziomu prolaktyny w organizmie. Sprzedawane również pod markami takimi jak Dostinex i Cabaser, ale SP Laboratories produkują swój wysokiej jakości produkt o nazwie Cabergoline. Nie ma między nimi znaczącej różnicy, z wyjątkiem nazwy i ceny – SP Labs jest nieco niższy niż jego odpowiedniki.

W placówkach medycznych kabergolina jest znana ze swojego działania w walce z prolactinoma – jest to rodzaj łagodnego guza, który ma negatywny wpływ na przysadkę mózgową.

Dlaczego kulturyści (główni użytkownicy sterydów) potrzebują kabergoliny? Ponieważ ten produkt jest bardzo przydatny w walce z wysokim poziomem prolaktyny, który może wynikać ze stosowania określonych sterydów anabolicznych i androgennych (AAS), takich jak Trenbolon i nandrolon.

Hamowanie poziomu prolaktyny jest bardzo ważne, zarówno dla osób przyjmujących sterydy, jak i tych, którzy są na nie wrażliwi. Istnieją inne podobne substancje czynne, takie jak bromokryptyna, jednak uważa się, że Cabergoline ma dłuższy okres półtrwania i mniej skutków ubocznych.

Kabergolina została odkryta wiele lat temu, na początku lat 80., ale została zatwierdzona przez FDA dopiero w 1996 roku. Istnieje kilka zastosowań w placówkach opieki zdrowotnej: choroba Parkinsona, guzy wytwarzające prolaktynę i inne. Ale bardziej interesuje nas zastosowanie w kulturystyce. Lek Cabergoline 20 firmy SP Lab jest również znany pod nazwą Dostinex.

Zastosowanie Cabergoline

Kabergolina jest długo działającym agonistą receptora dopaminy D2, przy czym należy wziąć pod uwagę wszelkie problemy medyczne związane ze zbyt wysokim poziomem prolaktyny – kabergolina jest uważana za skuteczną w jej obniżaniu. Produkt hamuje wydzielanie prolaktyny w komórkach laktotroficznych przysadki mózgowej. Ten hormon białkowy jest znany ludziom jako hormon, który pozwala kobietom wytwarzać mleko, jednak prolaktyna pełni inne funkcje zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

U mężczyzn poziom prolaktyny wzrasta głównie podczas i po wytrysku. To okres, w którym mężczyzna traci zainteresowanie seksem. Ale znalazł również zastosowanie w kulturystyce. Niektórzy sportowcy używają Dostinex, aby uzyskać dodatkową dopaminę, co poprawia zdolności motoryczne i daje przewagę w zawodach siłowych, dzięki możliwości większego pchania i unikania bólu. Ponadto, ponieważ Kabergolina naśladuje hormon szczęścia (dopaminę), który jest wytwarzany na przykład podczas jedzenia, jego stosowanie hamuje apetyt na niezdrowe, ale smaczne jedzenie. Bez głodu śmieciowego jedzenia ludziom łatwiej jest schudnąć. Dlatego przyjmowanie Cabergoline 1 tab, 0,25 mg / tab pomaga w utracie wagi i utrzymaniu szczupłości. Oprócz tego wielu kulturystów używa go również z nieistotnych powodów: naśladując dopaminę, będziesz mógł spać lepiej i dłużej.

Wymienione – tylko pozytywne skutki przyjmowania leku. Cabergoline 1 tab, 0,25 mg/tab jest niezbędny dla sportowców, którzy aktywnie włączają kursy AAS do swojego procesu treningowego, które zwiększają poziom prolaktyny. Najbardziej znanym sterydem, który zwiększa zawartość tego hormonu laktotropowego, jest Trenbolon. Z tego powodu ma wszystkie skutki uboczne prolaktyny: utratę zainteresowania seksem, ginekomastię i inne. Kabergolina pozwala bezpiecznie używać trenbolonu i unikać skutków ubocznych.

Dawkowanie

Cabergoline z JV Labs ma dość długi okres półtrwania-około trzech dni. Jest to jeden z głównych powodów, dla których jest lepszy od swoich odpowiedników na bazie bromokryptyny.

Stosowanie 0,5 mg na tydzień (2 tabletki) wystarczy dla większości ludzi. Oznacza to, że dawkę 0,25 mg (1 tabletka) na jednorazowe spożycie wystarczy spożywać raz na 3-4 dni. Leczenie trwa zwykle od 6 do 7 tygodni. Najlepiej przyjmować z posiłkami, tuż przed snem. Stosowanie dawek większych niż zalecane może prowadzić do niezbyt przyjemnych skutków ubocznych.

Skutki uboczne Cabergoline SP Labs

Jak wspomniano wcześniej, skutki uboczne w większości przypadków pojawiają się po przekroczeniu dawek. Lekarze zgłaszali działania niepożądane w leczeniu choroby Parkinsona, a także zespołu niespokojnych nóg, gdy w obu sytuacjach wymagane były wysokie dawki kabergoliny. Kulturyści prawie nie mają szkodliwego efektu, gdy są stosowane w normalnych dawkach. Powodem jest to, że gdy hormon laktotropowy jest stosowany w celu obniżenia poziomu prolaktyny po zastosowaniu sterydów, wymagane są bardzo małe dawki, w porównaniu z sytuacją, gdy hormon jest stosowany do celów medycznych.

Dla kulturystów kabergolina jest stosowana przez krótki okres czasu, co zmniejsza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Opinie sportowców na temat przyjmowania kabergoliny mówią o bólu brzucha jako negatywnym, ale niezwykle rzadkim efekcie przyjmowania leku. Co nie stanowi problemu dla większości ludzi, jeśli produkt jest przyjmowany z jedzeniem i we właściwej dawce. O innych stronach nie wiadomo.